تلفن: 66922795- 66425546 |   مشاوره رایگان :09054921669
تلفن: 66922795- 66425546
مشاوره رایگان :09054921669

سئوالات متداول

بسته های و بارهای ارسالی ظرف چند روز به مقصد می رسند؟

از زمان خروج محمولات از ایران برای کشورهای حاشیه خلیج فارس از 3 تا حدود 5 روز کاری، کشورهای اروپایی 3 الی 5 روز کاری، آمریکا و کانادا، 5 الی 7 روز کاری و آسیای شرقی و استرالیا 5 تا 7 روز کاری (در شرایط خاص بیماری کرونا ممکن است  این زمان بیشتر شود).

برای اطلاع از وضعیت بسته ها و بارهای ارسالی چکار باید کرد؟

مشتریان محترم می توانند همیشه به بخش رهگیری سایت مراجعه و یا با دفتر مرکزی سایت تماس بگیرند.

حداکثر وزن بارهای ارسالی چقدر است؟

در سرویس کوریر بارهای غیر از اسناد و مدارک بسته ها باید حداکثر 10 کیلوگرم وزن داشته باشند. در برخی مقاصد این مقدار متناسب با شرایط گمرک کشور مقصد باید کمتر باشد.  بارهای سنگین تر را می توان تفکیک و در چند نوبت یا به آدرس های متفاوت ارسال نمود.

در صورت غیر قابل تفکیک بود بار چه باید کرد؟

در این گونه موارد، سرویس فریت (اضافه بار مسافری) پیشنهاد می شود که حداق وزن قابل پذیرش برای آن 45 کیلو است و برای بارهای سنگین تر محدودیت ندارد. تفاوت آن با سرویس کوریر در این است که گیرنده برای دریافت بار باید به گمرک فرودگاه شهر (کشور) مقصد مراجعه نماید.

در سرویس کوریر اقلام ارسالی چقدر باید ارزش داشته باشند؟

حداکثر ارزش این اقلام برای ترخیص در کشور مقصد باید 22 یورو باشد، در صورتی که این ارزش بیشتر از این مبلغ باشد مطابق مقررات گمرکی کشور مقصد ممکن است مشمول حقوق و عوارض گمرکی شود که گیرنده یا عنداللزوم فرستنده باید آن را پرداخت نماید.

آیا امکان بیمه محمولات ارسالی وجود دارد؟

مطابق مقررات بین المللی حمل بار هر محموله فریت تا سقف 20 دلار بیمه هستند، برای محمولات کوریری شرکت پوشش بیمه ای ندارد لیکن مشتری می تواند با راهنمایی کارشناسان دفتر مرکزی در صورت تمایل از پوشش بیمه ای شرکت های بیمه گر استفاده نماید.

آیا خدمات جمع آوری (پیک آپ) ارائه می شود؟

مشتریان محترم می توانند از راه ثبت نام در سایت ، نصب اپلیکیشن ایرباکس، یا تماس با تفن های شرکت درخواست خود را ارئه نمایند تا در اسرع وقت پیک های شرکت به آدرس مورد نظر مراجعه نمایند. این سرویس رایگان است.

آیا خدمات بارهوایی داخلی هم ارائه می شود؟

هر نوع بار اعم اسناد و مدارک، نمونه و سایر اقلام کالایی مجاز، توسط پیک های شرکت جمع آوری و طبق برنامه زمان بندی پرواز های داخلی به مراکز فرودگاهی کشور حمل می گردد. این شرکت در شهرهای تهران،  شیراز، بندر عباس و بوشهر خدمات توزیع در آدرس هم ارائه می دهد. در سایر شهرستان ها گیرنه برای دریافت بار می تواند به فرودگاه مراجعه کند.