مراحل اجرایی حمل بارهای صادراتی و اضافه بار مسافری، اثاثیه منزل و ... (Freight)

 1. بازبینی و پذیرش بار: به محض درخواست مشتری برای ارسال بار فریت، کارشناسان شرکت در محل مورد نظر حاضر و ضمن ارائه اطلاعات اولیه ، مقررات گمرکی، شرایط و ضوابط حمل بار، هزینه ارسال به  صورت تقریبی برآورد و اعلام می گردد. سپس هماهنگی های لازم برای جمع آوری (Pick up)  بار انجام و نسبت به انتقال محموله به انبار شرکت اقدام خواهد شد.
 2. بسته بندی: فرآیند بسته بندی تخصصی طبق استانداردهای بین المللی بارهای هوایی توسط متخصصین بسته بندی در انبار شرکت انجام و از کلیه مراحل آن عکس و فیلم تهیه شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد.
 3. اخذ مجوزهای لازم: کارشناسان شرکت با آگاهی از مقررات مربوطه متناسب با محتوی محموله نسبت به اخذ مجوزهای لازم نظیر گواهی مبداً، گواهی بهداشت، دامپزشکی، ضدعفونی و ... اقدام می نمایند.  
 4. حمل بار به فرودگاه و انجام تشریفات گمرکی: مراحل انجام تشریفات گمرکی طبق مقررات، بدون نیاز به حضور فرستنده توسط کارشناسان شرکت انجام و نسبت به اخذ پته (مجوز گمرکی خروج بار) اقدام می شود.
 5. صدور بارنامه: صدور بارنامه مربوطه از طریق تمامی ایرلاین های معتبر داخلی و بین المللی نیز توسط کارشناس شرکت انجام می گردد.
 6. هندلینگ (آماده سازی برای ارسال) بار: الصاق برچسب ها و تگ های مورد نیاز بر روی محمولات و پالت ها انجام و پس از عبور محموله از دستگاه X-Ray عملیات مربوط به بارگیری بار در هواپیما انجام خواهد گرفت.
 7. ارائه بارنامه به مشتری: یک نسخه از بارنامه صادره در نشانی مشتری (فرستنده) به همراه لوح فشرده تصاویر و فیلم محموله ، توسط پرسنل شرکت تحویل وی می گردد. مراحل رهگیری بار از طریق وبسایت شرکت قابل انجام بوده و کارکنان بخش خدمات مشتریان شرکت آماده ارائه راهنمایی و پاسخگویی به پیگیری های مربوطه خواهند بود.   

 

برخی از کالاهای ممنوع الصدور به شرح ذیل می باشد :

خروج اشیاء عتیقه، آثار هنری اصیل، کتابهای خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است. خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع است .

خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال می گردد .

ارسال برخی از وسایل هم به دلیل اینکه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می کند ممنوع می باشد، از قبیل: عطر، ادکلن، اسپری، شامپو، نرم کننده ها، مواد آرایشی، الکل، شربت، آبلیمو، سرکه، ترشیجات .

 شرايط حمل محمولات ويژه

كالاهاي خطرناك:

 1. كالاهاي خطرناك براساس مقررات سازمان "ياتا" و رويه "ایرلاین های داخلی" پذيرش خواهد شد.
 2. فرم اظهارنامه كالاهاي خطرناك بايد توسط فرستنده تكميل و امضا شود.


حيوانات زنده:

 1. محمولات حيوان زنده تحت شرايط و مقررات سازمان ياتا در ظروف مربوطه نظير قفس و ... قابل پذيرش هستند.
 2. تمامي اسناد مورد نياز براي صدور حيوانات زنده از جمله شناسنامه حيوان، گواهي سلامت و بهداشت (كارت واكسن)، دستور غذا، مجوز ورود حيوان به كشور مقصد، و گواهي مبدا (صادره توسط سازمان دامپزشكي) بايد به دفاتر شرکت ارايه شوند.

 

كالاهاي قيمتي:

 1. كالاهاي قيمتي بايد با بسته بندي مناسب تحويل واحد پذيرش بار شرکت شوند.
 2. در خصوص بيمه محموله، پيشنهاد ميشود فرستنده ارزش واقعي را اظهار و به هنگام تحويل، اطلاعات لازم را كسب نمايد.

مطبوعات:
كليه محمولات از قبيل روزنامه، مجله، كتاب و كاتالوگ و غيره درمسيرهاي داخلي توسط شرکت قابل پذيرش مي باشد.

 


مطالب اخیر
ویزای تحصیلی و توریستی کانادا
اخذ ویزای دانش آموزی و دانشجویی از بهترین مدارس و دانشگاه های کانادا- اخذ ویزای توریسی برای شرکت در نمایشگاه ها و کنفرانس های علمیادامه مطلب ...
راه اندازی شبکه حمل و توزیع بار زمینی
خدمات بار (هوایی/ زمینی) راه آسمان آبی برای ارسال بار به سراسر کشور راه اندازی شد.ادامه مطلب ...
شبکه های چند منظوره
امروزه شبکه های لجستیک با بخش­های مختلف خدماتی (نظیر سلامت، فرهنگ، موارد خوراکی و …) همزیستی مجزایی دارند، به عنوان مثال یک کامیون یخچال­دار حمل کالاهای علوم زیستی معمولاً برای حمل و نقل سبزیجات به اشتراک گذاشته نمی شود، اگر چه هر دو نیاز به خدمات «زنجیره سرد» دارند.ادامه مطلب ...